پلی کربنات

ورقهای پلی کربنات چند جداره

ویژگی محصولات:
1-مقاومت ضربه ای بالا :

ورقهای hollow   (یا چند جداره ) از مقاومت ضربه ای چشمگیری ، بالغ بر 200 برابر مقاومت ضربه ای شیشه معمولی ( و یا تقریبا” 250 برابر بیشتر از مقاومت شیشه معمولی و 30 برابر بیشتر از مقاومت شیشه مورد استفاده در صنعت ساختمان است ) همچنین ، از مقاومت ضربه ای معادل 8 برابر نمونه آکریلیک آن با ضخامت یکسان ، برخوردار می باشد.
2– قابلیت حفظ و نگهداری در مقابل اشعه ماورای بنفش :
ورق های پلی کربنات hollow با پوشش یو وی می تواند از انتقال اشعه های مضر ماورای بنفش ، جلوگیری کند به گونه ای که از نفوذ تاثیرات منفی این اشعه در محیط داخلی ، و همچنین تغییر رنگ ورق ، جلوگیری می کنند.
3- وزن سبک:
وزن ورق های پلی کربنات hollow بین 6/1 تا 12/1 سبک تر از وزن شیشه با همان ضخامت بوده و به راحتی قابل نصب و یا باز کردن است.
4- نگه داری آسان و بدون هزینه :
فقط یک شستشوی ساده و متناوب  ( به صورت هر چند وقت یک بار) با آب ، یا استفاده از یک تنظیف مرطوب ، جهت نظافت این ورق ها ، کافی است.
5- نصب آسان :
ورقه های پلی کربنات hollow به دلیل برخورداری از خصوصیات ویژه و وزن سبک ، به راحتی قابل نصب و استفاده می باشند.
یک ورق پلی کربنات در گرما یا سرما ، به راحتی خم شده و در سقف های هلالی و پنجره ها ، قابل استفاده است. حداقل شعاع خمیدگی یک ورق پلی کربنات 175 بار بیش از ورق های دیگر با ضخامت یکسان میباشد.
6-  اقتصادی و مقرون به صرفه بودن :
از آنجائی که ورقه های پلی کربنات hollow در مقایسه با شیشه های هم ضخامت خود دارای وزنی به مراتب سبک تر می باشند ، این مزیت ، مصرف کننده را قادر ساخته تا در سیکل جایگزنی این محصول ، هزینه کمتری متقبل شود.

 7- دوام و پایداری قابل ملاحظه :
ورق های پلی کربنات hollow به دلیل دارا بودن مقاومت ضربه ای بالا و خاصیت ضد اشعه ماورای بنفش ، از دوام و بقای طولانی برخوردارند. پوشش یو وی بر روی سطح این ورق ها ، عاملی است برای جلوگیری از فرسایش حاصله از نفوذ اشعه ماورای بنفش ، که باعث ایجاد مقاومتی پایدار و طولانی در این محصول می گردد.
یک ورق پلی کربنات در مقابل شرایط جوی نامناسب ، مقاوم بوده و خواص ماندگاری عالی خود را در محدوده حرارتی بین 120  تا 40- درجه سانتی گراد حفظ می کند.
8-  قابلیت ذخیره انرژی :
قابلیت عایق حرارتی بودن ورقه های پلی کربنات hollow نسبت به سایر ترکیبات شفاف و عبور دهنده نور ، باعث شده تا در برپائی بنای ساختمان ، به عنوان اولین گزینه انتخاب و شناخته شوند، چرا که قادرند حرارت داخلی را کم کرده و باعث ایجاد محیطی آرام گردند.
9  عبور نور بهینه
ورق های پلی کربنات hollow ، نور را در حد کاملا” مطلوب و بهینه ، انتقال می دهند.
10-  انتقال مطلوب نور :
میزان انتقال نور از یک ورق پلی کربنات hollow  شش میلیمتر به 80 درصد میرسد.
کاربردها:
1-  سایبان برای استادیوم ها و ایستگاه های اتوبوس
2-  تامین نور برای ورودی های مترو ، پاساژ ها ، و سرسراها
3-  سرپوش باجه های  خود پرداز
4-  در عایق کاری صوتی و حرارتی ساختمانها از جمله منازل
5-  سایبان برای گل خانه ها در صنعت کشاورزی و باغ وحش ها
6-  ورق های پلی کربنات به طور عمده در صنعت ساختمان و تزئینات مربوط به آن ، صنعت گل خانه و مواد عایق به کار میروند.
7-  دیوار و سقف گل خانه ها ، فروشگاه های زنجیره ای ، مراکز نمایشگاهی ، کیوسک های تلفن و پوشش های عایق برای استفاده در بزرگ راهها
8-  ساختمان دفاتر ، هتل ها ، ویلاها، استادیوم ها، مدارس، ایستگاه های اتوبوس، ترمینالها ، بیمارستانها ، ورودی و خروجی های ایستگاه های مترو

 ورق پلی کربنات تخت

پلی كربنات ، پلاستیكی آمورف و شفاف است كه چقرمگی و مقاومت حرارتی بالایی دارد . این پلاستیك تا دمای 140 درجه سانتی گراد سختی بالای خود را حفظ می كند . خواص عایق الكتریكی خوبی دارد و خود اطفاء‌ در برابر حریق است . این پلاستیك از چگالی 2/1 برخوردار بوده كه نسبت به پلاستیكهای مهندسی دیگر سبكتر است . از جمله محاسن پلی كربنات مقاومت آن در مقابل رنگ پذیری از مایعات رنگی همچون چای ، قهوه ، آب میوه ، جوهر و مواد شوینده است .

 کاربرد ورقهای تخت

 از مهمترین كاربردهای بالقوه این محصول استفاده به عنوان جایگزین شیشه در فروشگاههای بزرگ و نمای ساختمانهای بلند و برجها می باشد. از جمله استفاده ورقهای صاف پلی كربنات استفاده در مكانهایی است كه نیاز به رعایت مسائل امنیتی می باشد زیرا این محصول در قطرهای بالا خاصیت ضد گلوله پیدا می كند كه بخصوص برای سالنهای كنفرانس ، اجلاس سیاسی، طلا فروشی و موزه ها قابل استفاده می باشد .
قابلیت تولید پلی كربنات بصورت ورقهای با ضخامت متنوع ، وزن پائین ، مقاومت ضربه ای بالا ، مقاومت خوب در برابر خزش و سایش ، شفافیت عالی و قابلیت یافتن خواص ضد اشعه UV ، خواص ضد گلوله و … سبب شده است كه از ورقهای پلی كربنات بتوان بعنوان شیشه های ساختمانی (‌برای مصرف عمومی و نیز ایمنی )‌و همچنین نور گیر سقف سازه ها و مصارف عمده دیگر استفاده نمود.

 ویـژگـیـهای ورقهای صـاف پـلـی کـربـنـات

خواص شیمیایی

ورقهای پلی كربنات در درجه حرارت اتاق ، ودر مقابل اسید های الی و معدنی ،روغنها و محلول نمكهای خنثی ، هیدروكربنهای آلیفاتیك و الكلها مقاوم می باشند . مقاومت شیمیایی این ورقها در مقابل بسیاری از مواد پاك كننده درزگیرها و چسب های موجود در بازار با توجه به نتایج آزمایشهای متعدد محرز گردیده است .

مقاومت در برابر ضربه و خراش

مقاومت ضربه ای ورقهای پلی كربنات 250 برابر شیشه هم ضخامت با آن می باشد . انواع ورقهای پلی كربنات در برابر خش و خراش در شرایط بسیار سخت آزمون ، مقاومتی نزدیك به شیشه از خود نشان می دهد.

مقاومت در برابر كشش و خمش(انعطاف پذیری)

مقاومت كششی ورقهای پلی كربنات بیش از 70 نیوتن بر میلیمتر مربع (N/mm²) در حد تسلیم فیزیكی این ورقها می باشد، مقاومت خمشی این ورقها در حدود 2500 نیوتن بر میلیمتر مربع (N/mm²) می باشد كه از مقاومت مطلوبی به شمار می رود .

عایق حرارتی و صرفه جویی در مصرف انرژی

ورقهای پلی كربنات نور خورشید را جذب و در نتیجه هزینه تهویه مطبوع را در فصل گرما كاهش می دهند، این ویژگی در زمستان نیز باعث صرفه جویی در مصرف سوخت شده و به دلیل خاصیت عایقی بهتر نسبت به شیشه ، سالیانه می توان به میزان 30 لیتر سوخت مایع به ازاء‌هر متر مربع صرفه جویی نمود .

 خود خاموشی و اشتعال ناپذیری

ورقهای پلی كربنات آتش نمی گیرد ، شعله ور نمی شود و در دمای بالای حریق به آرامی ذوب می شود و مانع گسترش آتش شده و به صورت خود به خودی خاموش می شود.

مقاومت در برابر اشعه ماوراء‌ بنفش UV و سایر شرایط جوی

این محصول به دلیل دارا بودن پوشش ضد اشعه ماوراء‌ بنفش UV در مقابل این اشعه از مقاومت بسیار بالایی برخوردار بوده و رنگ آن در اثر تابش اشعه خورشید تغییر نمی كند و ویژگی شفافیت خود را در مدت زمان طولانی حفظ می كند .

نوع محصول
Product

دمای تغییر حالت
Vicat Softening Temperature

نوع محصول
Product

پلی كربنات

135~140

PC

اكرلیك

71~102

PMMA

ABS

77~107

ABS

PVC

60~77

PVC

PET

85~90

PET

 ورقهای هـای مـشـجـر
این شیشه ها با استفاده از روشROLL OUT  تولید میگردد، ضخامت تولید این ورقها بین 2/1 تا 10 میلیمتر میباشد. از آنجائیكه نقش روی این شیشه ها سبب شكست نور میشود شئ پشت شیشه ها به طوركامل و با وضوح دیده نمیشود ، این شیشه ها با توجه به طرحهای زیبا در رنگهای متنوع تولید و دارای ظاهری زیبا می باشند.

کاربرد ورقهای مشجر

كاربرد های اصلی این محصول در دربهای شیشه ای ،‌ پارتیشن بندی داخل ساختمان ، استفاده در تراس ساختمانها و سرویسهای بهداشتی می باشد.

  ورقهای  پـلـی كـربـنـات مـوجـدار
با توجه به شیار دار بودن این صفحات و خاصیت مقاومت در برابر گرما و سرما و مقاومت در برابر ضربه های شدید و خاصیت بسیار بالای عبور دهی نور این محصول محیط متعادلی را بوجود آورده و احساس غنا و زیبایی را در دید تشدید می كند.

کاربرد ورقهای پـلـی كـربـنـات مـوجـدار

به غیر از منازل در كارخانه ها دفاتر- ساختمانهای عمومی و یا محیطهای پرورش كودكان ، استخر ، گلخانه ، محل نگهداری دام و بسیار جاهای دیگر از این محصول می توان استفاده كرد.
به علت استحكام و سبكی استفاده از آن راحت و به كار گیری آن اقتصادی است ، استفاده در سقف فروشگاهها كارخانجات انبارها پاركینگهای عمومی و غیره هزینه های روشنائی و متعادل نگه داشتن دما را كاهش و با رنگهای متنوع باعث زیبایی محیط می شود .
به علت نوردهی بالا فضولات دامها سریعتر خشك می شود ، نسبت آبستنی دامها بالا رفته و از گسترش بیماریها جلوگیری می كند در نتیجه دامها از سلامت بیشتری برخوردار و هزینه نگهداری دام را كاهش می دهد.
به علت شفافیت بالا ایجاد سایه نكرده و به دلیل عایق بودن این مواد قابل استفاده در گلخانه ها بخصوص در مناطق سردسیر می باشد و هزینه نگهداری را كاهش می دهد.

«صفحات موجدار پلی كربنات امكان خلق ساخت و سازهای بدیع و جدیدی را فراهم می كند

 ورق های آکریلیک با نام تجاری پلکسی گلاس
1- از مهمترین ومحکمترین پلیمرهای شفاف می باشد که مقاومتی در حدود 5 برابر شیشه هم ضخامت خود را دارد و برخلاف شیشه از خاصیت انعطاف پذیری بیشتری برخوردار است .
2- این ورق ها را می توان به عنوان عایق های صوتی و حرارتی نیز استفاده کرد زیرا میزان تبادل حرارت بین این ورق ها و محیط تقریباُ 10% از شیشه کمتر است .
4- این ورق ها به دلیل سبکی و ثبات رنگ و مقاومت در برابر عوامل جوی مانند اشعه خورشید و عوامل شیمیایی مانند اسیدها و روغن ها و انواع پاک کننده های خانگی جایگزین مناسبی برای شیشیه در صنعت و ساختمان می باشد.
ویژگیها
این ورق ها به دلیل خواص مکانیکی خاص در برابر تغییرات دمایی محیط و در برابر باران و تگرگ مقاوم بوده و نسبت به شیشه های معمولی از درصد جذب رطوبت کمتری برخوردار هستند و در برابر شوک های حرارتی نسبت به شیشه مقاومتر و در صورت شکستگی دارای سطح تیز و برنده نمی باشد و در نتیجه باعث جراحت نمی شود .
این ورق ها به دلیل دارا بودن مواد ضد UV مقاومت بالایی در برابر اشعه ماوراء بنفش دارد واز شفافیت  آن کم نمی شود، شفافیت این ورق ها در حدود 92% و شیشه ساختمانی از شفافیتی در حدود 90% برخوردار است .
کاربرد ها
سطح براق وصیقلی و قابلیت گذردهی نور باعث ایجاد محیط های زیبا و متنوع در محیط های مورد استفاده می شود از جمله موارد استفاده می توان موارد ذیل را نام برد :
نورگیر و پنجره ساختمان ها- سقف های کاذب- تابلو های تبلیغاتی پارتیشن بندی ساخت پاسیو و حمام وکابینت آشپزخانهآکواریوم باجه های تلفن و هزاران کاربرد دیگر.

   ویژگیهای ورقهای آکریلیک (پلکسی گلاس)

این ورق ها به دلیل خواص مکانیکی خاص در برابر تغییرات دمایی محیط و در برابر باران و تگرگ مقاوم بوده و نسبت به شیشه های معمولی از درصد جذب رطوبت کمتری برخوردار هستند و در برابر شوک های حرارتی نسبت به شیشه مقاومتر و در صورت شکستگی دارای سطح تیز و برنده نمی باشد و در نتیجه باعث جراحت نمی شود .
این ورق ها به دلیل دارا بودن مواد ضد UV مقاومت بالایی در برابر اشعه ماوراء بنفش دارد واز شفافیت  آن کم نمی شود، شفافیت این ورق ها در حدود 92% و شیشه ساختمانی از شفافیتی در حدود 90% برخوردار است .

کاربرد های وقهای آکریلیک (پلکسی گلاس)
سطح براق وصیقلی و قابلیت گذردهی نور باعث ایجاد محیط های زیبا و متنوع در محیط های مورد استفاده می شود از جمله موارد استفاده می توان موارد ذیل را نام برد :
نورگیر و پنجره ساختمان ها- سقف های کاذب- تابلو های تبلیغاتیپارتیشن بندی ساخت پاسیو و حمام وکابینت آشپزخانه آکواریوم باجه های تلفن و هزاران کاربرد دیگر.